Dodane przez: Dominika Zięciak

Powertex, renomowana marka własna Axel Johnson International – Lifting Solutions Group, z radością wprowadza na rynek trzy przełomowe produkty wykonane w całości z poliestru pochodzącego z recyklingu (r-PET). Te nowe dodatki do linii produktów mają na celu zapewnienie bardziej zrównoważonego wyboru bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa, rewolucjonizując branżę dźwigową.

Tradycyjnie, zawiesia okrągłe PRS firmy Powertex, zawiesia taśmowe PWE i odciągi taśmowe Trucker były produkowane z pierwotnego poliestru. Jednak Powertex z dumą jest pionierem we wprowadzaniu tekstylnych produktów do podnoszenia i odciągów taśmowych wykonanych z materiału poliestrowego pochodzącego z recyklingu (r-PET). Wykorzystanie przetworzonych butelek PET jako surowców skutecznie zmniejsza ślad węglowy związany z produkcją tych niezbędnych rozwiązań do podnoszenia.

Aby dokładnie określić ilościowo redukcję wpływu na klimat, firma Powertex nawiązała współpracę z renomowanym zewnętrznym konsultantem w celu przeprowadzenia kompleksowej oceny cyklu życia klimatu (LCA) z perspektywą "od kołyski do bramy" (zgodnie z normą ISO 14067). Wyniki są niezwykłe, wykazując szacunkową redukcję emisji CO2e o 75% w przypadku zawiesia okrągłego, 70% w przypadku zawiesia parcianego i 42% w przypadku odciągów taśmowych w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami poliestrowymi.

Od lipca nowe produkty będą dostępne we wszystkich europejskich spółkach Lift Solutions Group, w tym Certex, Mennens, Traction Levage, Cables Y Eslingas, Lifting Gear UK oraz Lifting Gear and Safety.

Dzięki wykazanym ulepszeniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, produkty te zostały włączone do niedawno wprowadzonej na rynek serii™ Aspire przez Liftings Solutions Group. Gama™ Aspire reprezentuje zaangażowanie Axel Johnson International – Lifting Solutions Group w dostarczanie rynkowi opartego na faktach, bardziej zrównoważonego wyboru. Lifting Solutions Group starannie dobrała tę ofertę, aby ułatwić klientom podejmowanie świadomych decyzji, które są zgodne z ich celami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

"Cieszymy się, że możemy być w czołówce zrównoważonych innowacji w branży dźwigowej" – powiedział Hugo Gerrets, dyrektor ds. rozwoju biznesu - Powertex i Ropetex w Axel Johnson International - Lifting Solutions. "Wprowadzenie tych nowych produktów Powertex r-PET umożliwia klientom dokonanie bardziej zrównoważonego wyboru przy jednoczesnym zachowaniu standardów wydajności i bezpieczeństwa. Współpracując z zewnętrznym konsultantem w celu sprawdzenia faktów zgodnie z odpowiednimi międzynarodowymi normami ISO, zapewniamy naszych klientów, że naprawdę pomagamy im w zmniejszaniu ich śladu węglowego".

Aby dowiedzieć się więcej o nowej gamie produktów do podnoszenia r-PET firmy Powertex i serii™ Aspire, odwiedź naszą stronę internetową:  https://www.powertex-products.com/a