Dodane przez: Dominika Zięciak

Ostatnio nasz zespół miał okazję uczestniczyć w trzeciej edycji konferencji Nowoczesnych Technologii, zorganizowanej przez Pomorze Zachodnie. Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii i przyszłości, a także do nawiązania cennych kontaktów.

W trakcie konferencji mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu inspirujących wystąpień, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Jednym z kluczowych tematów była przyszłość w kontekście rozwoju technologicznego. Prelegenci z różnych dziedzin podzielili się swoimi wizjami i analizami, dotyczącymi cyfrowego świata i jego wpływu na naszą codzienność. Było to niezwykle pouczające i inspirujące do refleksji nad tym, jakie zmiany niesie ze sobą era technologii.

Jednym z najbardziej fascynujących wystąpień był wykład profesora Koena Kasa, światowej sławy eksperta i futurysty w dziedzinie opieki zdrowotnej. Profesor Kas przedstawił nam przyszłość opieki zdrowotnej, opartą na zaawansowanych aplikacjach, które umożliwią pacjentom skuteczny kontakt z lekarzami i monitorowanie swojego zdrowia na podstawie danych. To fascynujące podejście do zdrowia, które obiecuje znacznie lepszą i bardziej spersonalizowaną opiekę medyczną.

Jednak absolutnym bohaterem wieczoru była firma mPower Sp. z o.o., która zdobyła główną nagrodę. Ich osiągnięcie jest niczym krzepiący powiew świeżego wiatru w świecie technologii. Stworzyli oni innowacyjny silnik wodorowy do łodzi, co stanowi przełomowy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. To dowód na to, że w naszym regionie powstają projekty, które naprawdę zmieniają przyszłość naszej planety.

Wieczór zakończył się poczęstunkiem i możliwością Networkingu w kuluarach. To była doskonała okazja do rozmów z innymi uczestnikami konferencji, wymiany pomysłów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Po konferencji mieliśmy również niesamowitą okazję spotkać się i porozmawiać z niezwykłą osobą, doktorem Bolesławem Fabisiakiem. Jego imponujące tytuły naukowe - PhD, MSc, Eng. - to tylko część jego imponującego dorobku. Rozmawiając z nim, mogliśmy czerpać z ogromnej wiedzy i doświadczenia, które niesie ze sobą. Jego inspirujące spojrzenie na przyszłość i technologie były prawdziwym skarbem, który dodał naszym refleksjom po konferencji jeszcze więcej głębi.

Spotkanie z doktorem Fabisiakiem przypomniało nam, że nieustanny rozwój i nauka to klucz do sukcesu w dzisiejszym świecie. Jego obecność była prawdziwym przywilejem i dodatkową dawką motywacji do działania.

Konferencja Nowoczesnych Technologii na Pomorzu Zachodnim była nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do działania. Dzięki niej przekonaliśmy się, że nasz region ma ogromny potencjał w dziedzinie technologii i innowacji. Już teraz czekamy niecierpliwie na kolejną edycję, która zapewne przyniesie kolejne fascynujące tematy i innowacje. Jesteśmy gotowi, by włączyć się w tworzenie przyszłości.