Ropetex i Powertex oferują bardziej zrównoważone produkty do podnoszenia

Wybierając Ropetex lub Powertex, pokazujesz, że Twoja polityka zrównoważonego rozwoju i CSR ma sens. Chcemy przewodzić transformacji i wyznaczać standardy dla bardziej zrównoważonej przyszłości w naszej branży. Mamy wysokie standardy i pracujemy w oparciu o fakty. W ten sposób przyczyniamy się do realizacji celów Organizacji Narodów Zjednoczonych Cele zrównoważonego rozwoju (SDGs).

➕ Zrównoważony rozwój produktów

Regularnie opracowujemy również innowacyjne, zrównoważone produkty. Trzy przykłady:

 • Zawiesia pasowe r-PET, zawiesia okrągłe i odciągi pasowe
  W 2023 roku wprowadziliśmy na rynek naszą innowacyjną gamę zawiesi pasowych, zawiesi okrągłych i zawiesi pasowych wykonanych w całości z poliestru z recyklingu (r-PET). Te produkty wszystkie mają zredukowany ślad CO2e do 75%. (Więcej szczegółów w naszej gazecie). 
 • Uprzęże chroniące przed upadkiem z wysokości Nasze szelki bezpieczeństwa Powertex HW Eco są wykonane z włókien r-PET zatwierdzonych przez OEKO-TEX®. Oznacza to, że materiał jest wolny od niebezpiecznych chemikaliów i wykonany z przetworzonych butelek PET.
 • Smar do lin stalowych
  Nasz smar do lin stalowych Ropetex Ultra Lube 2 to "Środek smarny akceptowalny dla środowiska". Smar ten został specjalnie opracowany w celu ograniczenia wpływu na środowisko w środowiskach, w których lina stalowa wchodzi w kontakt z wodą.

➕ Informacje oparte na faktach

Uważamy, że kluczowe znaczenie ma komunikacja oparta na faktach dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie lubimy "zielonego prania".
Wszystkie produkty w naszej ofercie, które są bardziej zrównoważonym wyborem, są dostarczane z arkuszami informacyjnymi dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, w których jasno określamy ulepszenia i ulepszenia w zakresie zrównoważonego rozwoju.


➕ Audyty zrównoważonego rozwoju
Uważamy, że posiadanie naszych butów w terenie i współpraca z naszymi Dedykowany zespół audytorów ds. zrównoważonego rozwoju jest tym, co odróżnia nas od innych. Mamy dokładny proces audytu naszych partnerów produkcyjnych, który koncentruje się na następujących obszarach:

Jakość i zrównoważony rozwój procesu produkcji

Nasi audytorzy sprawdzają jakość i zrównoważony charakter procesu produkcji między innymi poprzez:

 • Dokładna ocena dokumentów (w tym obecność certyfikatów, takich jak certyfikaty ISO)
 • szeroko zakrojone audyty i kontrole w zakładach produkcyjnych
 • Rozmowy z pracownikami i kierownictwem w zakładach produkcyjnych

Warunki pracy Jeśli chodzi o warunki pracy, nasi audytorzy zwracają uwagę między innymi na:

 • wynagrodzenia
 • bezpieczeństwo w miejscu pracy
 • przerwy i udogodnienia (takie jak siedzenia, stołówka)
 • wyposażenie warsztatów i stołówek
 • godziny pracy i urlopy

➕ Szkolenia i informacjeNasze lokalne zespoły doradzają również partnerom produkcyjnym w zakresie jakości, zrównoważonego rozwoju, dobrych warunków pracy i szkoleń. Takie podejście prowadzi do weryfikowalnych rezultatów. 93% producentów, którzy przeszli audyt uzupełniający, poprawiło swoje wyniki.

➕Wspólna praca na rzecz zmniejszenia emisji CO2
Naszym celem jest wprowadzanie na rynek wyłącznie produktów o obiegu zamkniętym. Nieustannie staramy się współpracować z innowacyjnymi producentami. W ten sposób wspieramySDG 12: zapewnienie zrównoważonych wzorców konsumpcji i produkcji..

Skontaktuj się z nami

Chcesz czerpać korzyści z używania produktów Ropetex i/lub Powertex? Skontaktuj się z sprzedawcą!